Kohalikud OVP – TALLINN

Tallinna Linnavolikogu tähistab omavalitsuspäeva avatud uste päevaga

1. oktoobril korraldab Tallinna Linnavolikogu kantselei esmakordselt volikogu hoones, aadressil Vana-Viru 12 avatud ürituse kõigile linnakodanikele ja –külalistele.

Linnavolikogu_veebi

„Eesti kohalikel omavalitsustel, meie valdadel ja linnadel, on Eesti riigi loomisel, taastamisel ja arendamisel olnud oluline roll,“ ütles Tallinna Linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart. „Eesti Vabariigi sajandal juubeliaastal tähistame esmakordselt omavalitsuspäeva riikliku tähtpäevana ning avame linnavolikogu, Tallinna linna kodanike esinduskogu hoone kõigile linnakodanikele ja -külalistele. Olete oodatud külla!“

„Riigikogu avatud uste päevad on rahva hulgas väga populaarsed. Loodame, et ka esimest korda toimuv Tallinna Linnavolikogu avatud uste päev kujuneb linlaste jaoks huvipakkuvaks sündmuseks. Tallinlastele võiks ju huvi pakkuda, kes, kus ja kuidas kujundavad pealinna poliitikat. Tere tulemast!” ütles Tallinna Linnavolikogu aseesimees Mart Luik.  

Linnavolikogu hoonesse (Vana-Viru 12) oodatakse kõiki linnakodanikke kella kahest päeval. Avatud uste päeva avab Tallinna Linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart, seejärel saab osaleda Jaak Juske ja Jüri Kuuskemaa loengutes ning ekskursioonidel, mis toimuvad nii eesti kui ka vene keeles. Värskelt omandatud teadmisi saab proovile panna volikogu fraktsioonide poolt korraldatud viktoriinis. Volikogu esimees ja fraktsioonide esimehed ootavad kõiki külalisi osalema infotunnis. Päeva jooksul on avatud kõikide volikogu fraktsioonide uksed, et nende tööga lähemalt tutvuda ja volikogu liikmetega vestelda. Kella 16.30st annab volikogu liige, notar Priidu Pärna tasuta õigusabi. Avatud uste päev lõpeb Trio Comodo kontserdiga, kes esinevad kordumatus koosseisus – koos külalisesinejate Helle-Moonika Helme ja Eduard Tomaniga.

Avatud uste päeva kava

12.00 – koolide ekskursioonid Tallinna Linnavolikogu majas.
Ekskursioonid toimuvad eesti ja vene keeles.
Võimalus külastada ka Tallinna Linnavolikogu fraktsioone ja kohtuda saadikutega.

14.00 – Tallinna Linnavolikogu avatud uste päeva avamine. 
Külalisi tervitab Tallinna Linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart. 
Kohapeal saab registreerida ekskursioonidele, loengule ja viktoriinile.

14.05 – ekskursioon Jüri Kuuskemaaga vene keeles. Ringkäik tutvustab Tallinna Linnavolikogu hoonet, selle ajalugu.

14.15 – kohtumised fraktsioonide saadikutega

15.00 – volikogu liikme Jaak Juske loeng Tallinna Linnavolikogu hoonest ja ajaloost, eesti keeles

16.00 – Volikogu esimehe ja fraktsioonide esimeeste infotund

16.30 – volikogu liikme Priidu Pärna tasuta õigusabi konsultatsioonid

17.00 – viktoriin. Võimalus osaleda viktoriinis koos saadikutega.

17.00 – ekskursioonid eesti ja vene keeles.

18.00 – kontsert Trio Comodo koos külalisesinejate – volikogu liikme Helle-Moonika Helme ja volikogu liikme Eduard Tomaniga.
Kontsert toimub õues.