Foorum – Ülikoolis

Kutsume Teid 8.03.2021 kell 15.00 Zoomis algavale foorumile teemal Kohalik omavalitsus Eesti riikluse taastamise ja arengu teel – 30 aastat.  Foorum on pühendatud Eesti Vabariigi 103. aastapäevale ning sellega märgitakse Eerik-Juhan Truuväli 83. sünnipäev. Tegemist on nn kompromissiga, kuna igal aastal oleme korraldanud koos riigi sünnipäevaga foorumi Riigikogus ning eelmisel aastal (11.03.2020) leppisime kollokviumil Eerik Juhan Truuväli – tema ajastu ning tulevik Tallinna Ülikoolis kokku, et hakkame koos Eerik-Juhan Truuväli sünnipäevaga läbi viima ühiseid foorumeid. Lisame foorumi kava ning asjakohase Zoomi lingi (LINK).  

Hea meel on märkida, et vaatamata viiruse levikule on hakatud tähistama erinevate institutsioonide osa Eesti riikluse taastamisel 30 aastat tagasi. Kohalikel omavalitsustel ning nende liitudel on olnud eriline roll nii Eesti riikluse loomisel kui ka taastamisel ja arendamisel. Foorumil käsitletakse eeltoodud protsesse ning samuti tänapäeva väljakutseid ja nende võimalikke lahendusi. Esinejateks on riigi ja kohaliku omavalitsuse, vastavate liitude ning ülikoolide esindajad, samuti valdkonna teadlased ja eksperdid.

Eerik-Juhan Truuväli on oma tegevusega jätnud sügava jälje Eesti õiguskultuuri ning riigi ja kohaliku omavalitsuse toimimisse, samuti on hindamatu tema roll Eesti õiguskantsleri institutsiooni taastamisel. Professor Truuväli on olnud tunnustatud teadlane ning õpetaja paljudele eesti juristidele, väga suur oli tema panus õiguse arendamisel nii Tartu Ülikoolis kui ka Eesti Sisekaitseakadeemias (Riigikaitse Akadeemia).

Eerik-Juhan Truuväli panus oli väga oluline samuti demokraatliku ühiskonnakorralduse arendamisel, olles Vabariigi Valimiskomisjoni esimees ning MTÜ Polis president – kaasates koostöövõrgustiku arengusse valdkonna teadlasi, poliitikuid ning praktikuid.

Palume osalemisest teatada antud lingil kuni 03.03.2021

Kaunist Eesti Vabariigi sünnipäeva!

Austusega korraldajate nimel                  

Priit Reiska Tallinna Ülikooli rektori kohusetäitjaÜlle Madise ÕiguskantslerSulev Lääne MTÜ Polis President, Tallinna ÜlikoolJaak Aab Riigihalduse minister      
Aivar Kokk Riigikogu rahanduskomisjoni aseesimees, kohaliku omavalitsuse ja regionaalpoliitika toetusrühma esimeesVeikko Luhalaid Eesti Linnade ja Valdade Liidu tegevdirektorIndrek Grauberg TLÜ Ühiskonnateadiste Instituudi direktorLemmit Kaplinski Tartu Linnavolikogu esimees